Únor 2015

Padesát odstínů svědí a Valentýn

21. února 2015 v 9:44 | Veronika Matejkova |  Ver´s
Padesát odstínů svědí - Otevřená zpověď pacientů s kožním onemocněním.

Ale teď vážně. Měla jsem tu čest také navštívit nejočekávanější film roku 2015 - Padesát odstínínů šedi. Upřímně, byla jsem z toho odvařená - měsíc před tím, než šel film do kin. Kolikrát jsem i uvažovala, že bych šla na premiéru ale kdo si počká ten se dočká. Spíše jsem se nemohla dočkat těch recezí, které se na internetu začnou objevovat. A možná se daly čekat. První den 27% na ČSFD. To je poměrně málo na nejočekávánější film tohoto roku. Ale zároveň se není možná čemu divit, když do kin naběhly fanynky s tím, že film bude z polovičky porno a z druhé polovičky Christianovo tělo, tak jako knížka, kterou určitě měly 3x přečtenou tam a zpátky. Pro ty to určitě zklamání bylo. Pro mě ne.
Na film jsem do kina šla asi pět dní po premiéře a bylo pořád narváno. Věřila jsem, že recenze píšou opravdu jen ti, kterým se film nelíbil a musím říct, že věření se vyplatilo.
Z filmu jsem byla dokonce překvapená a nadšená! Osobně se mi moc líbilo, že tam byl zachycen příběh, o kterém jsem se bála, že ve filmu nebude. Zároveň jsem čekala o trochu víc erotických scén i jiný konec, ale mám předtuchu, že bude pokračování, tak snad se dočkám! :-D

Zároveň bych se chtěla vyjádřit k Valentýnu - velmi diskutovanému svátku. Já ani sama nevím, jestli ho mám ráda a nebo ne. Přes rok si říkáte, že když máte přítele, máte valentýn každý den, ale když na začátku února jsou všude ve výlohách srdíčka, medvídci a růže, padne to na vás a slavit by jset to chtěli. Teda alespoň já. Jistě, že my, jako Česká Republika máme 1. máj, jenže každý ten svátek má něco do sebe a své tradice, které se mi líbí. A navíc.. většina čechů říká, jak Valentýn nemusí, že je to Americký svátek apod. a stejně 14. února venku potkáte chlapy, kteří nesou kytku pro svou milou.
S přítelem jsme si udělali Valentýn po svém. Dali si malé, milé dárečky, já dostala překrásný muffin, na kterém musel pracovat strááášně dlouho a celý večer jsme koukali na filmy, tak jako normálně. Každopádně toto nám naprosto vyhovuje a jsme nejradši, když máme jeden druhého vedle sebe.

Na závěr bych chtěla říct, že ať už trávíte svátek sami a nebo se svým protějškem, užijte si ten den stejně jako každý jiný. Na co si dělat výjmečné dny, které se traví jinak? Dělejte to, co máte nejradši a užívejte života, vždyť je tak krásné tu být! :-)

Lama účes

6. února 2015 v 22:56 | Veronika Matejkova |  Ver´s
Vždycky, když se nudím, otevřu si Instagram na telefonu a prohlížím si fotky, které jsou označené pod hastagem #ostrava. Někdy tam narazím na opravdu bizardní věci, ale také na lidi, které znám třeba jen od vidění a nebo jsem je obsluhovala na plese. Dnes jsem ovšem spatřila něco, co jsem možná ani vidět neměla... a vlastně něco, na co občas v Ostravě narazím a kroutím nad tím hlavou a NECHÁPU. Fotku tam přidal chlapec, který měl tzv. "lama účes" ( říkám tak tomu, protože to opravdu jak lamí účes vypadá, a to ještě chudáčkům lamičkám křivdím.)
Chlapec vypadal zhruba takto:

Na tento obrázek se vztahují autorská práva, a jaké koliv stahování je trestné - VLASTORUČNÍ VÝROBA. PROGRAM: Malování

Pořádně se na ten obrázek podívejte. Ten kluk opravdu tak vypadal. Žiletkou oholené boky do plešata a na hlavě kolečko z vlásů, které dělalo jakousi "vlnu".
Netuším, co je to dnes za módu, vypadat jako uprchlý vězeň a tvářit se u toho ještě jak tupec, při tom, jak děláte selféčko v zrcadle. A taky netuším, co se všem na tom líbí. Sice ano, kdysi to zas byla hustá kštice s patkou a při tom všichni nějak divně hýbali s hlavou, aby dostali ty vlasy z očí. A když to opakovali co minutu, začínalo to vypadat, jak kdyby ten dotyčný byl nemocný a měl v hlavě nějaký tik. Jedno lepší než druhé.
Neříkám, že tenhle střih vlasů pěkný není. To je, ale taky záleží na tom, jestli vás stříhala mamka doma ve vaně, nebo jste to sjeli strojkem sami (což asi udělal ten polo plešatý týpek) a nebo jestli vám to ostříhal profesionál. Někomu tenhle střih opravdu sluší, ale je to asi jeden z tisíce, co se v Ostravě pohybují.
A vůbec, zdá se mi, že všechno co teď "frčí" je nějaké zvláštní. Všechno, co se teď prodává v obchodech se mi nelíbí, nesedí mi to a takové ty celkem normální věci z obchodů skoro vymyzeli, což je škoda, protože přestávám mít co na sebe, a do maskáčových džínů se mi oblíkat nechce, to není nic pro mě.
No co, pořád říkám, že jsem se měla narodit asi v jiném století, protože dnešní mládež a společnost naprosto nechápu a vůbec se s nimi nestotožňuji. Ať už názory, nebo v oblíkání.

Nakonec bych chtěla dodat, že budu věřit v to, že polo plešatcovi vlasy dorostou a dostane rozum. A taky bych chtěla říct, že obrovské DÍKY za přítele, který má rozum a vlasy v pořádku. :-)