Září 2013

Fastfoody - dobrota, která škodí

29. září 2013 v 12:10 | V. |  Them. Week


Určitě každý z nás si rád pochutná na nějakém tom cheeseburgeru nebo kuřecích nugetkách z McDonald´s. Ale uvažovali jste někdy nad tím, z čeho se tyto výrobky vyrábějí?

Nedávno jsem na internetu četla článek o tom, z čeho se výrábějí hranolky z McDonald's. Každého určitě napadnou tři základní věci .. Brambory, sůl a olej. Jenže tyto hranolky z McDonald's obsahujou o 14 surovin navíc! Tudiž jsou vyráběny ze 17 surovin. Není to na obyčejné hranolky příliš? Zde máte odkaz na celý článek, myslím, že opravdu stojí za pečtení.
Na této adrese naleznete více článku o tomto Fast foodovém řetězci a myslím, že po přečtení do McDonald's nevkročíte, stejně jako já.

Samozřejmě McDonald's není jediný Fastfood u nás a taky na celém světě. O KFC, Burger Kingu se radši moc nezmiňuji, protože si myslím, že tam to není o moc lepší, jen u "mekáče" to všechno vyplívá na povrch.

Ale zamysleme se nad tím. Do "mekáče" chodíme většinou po nákupech, jelikož jsme vyhládlí a je to snad to jedniné a nejblíž, protože se nachází snad v každém nákupním centru. Dejme tomu, že si koupíme dva cheeseburgery za 50 kč a nevím, jak u vás ale já se z toho prostě nikdy nenajím. Není prostě lepší zajít si do Alberta nebo Tesca a koupit si dvě čerstvé, teplé, křupavé housky a k tomu třeba jablko? Za tohle utratíte maximálně 20 kč, je to zdravé, chutné a budete se cítít lépe, než když do sebe nacpete ty hnusné tuky a maso bůh ví z čeho.

Já osobně jsem "mekáč" a celkově fast foody uplně zavrhla, protože vím, že to nevěstí nic dobrého. Ať už dřív a nebo později.

JAKÉ MÁTE NÁZORY NA FASTFOODY VY?

Zajímalo by mě, kde soudruzi z NDR udělali chybu

27. září 2013 v 9:09 | V. |  Ver´s

( V obrázku je video, kde je moje oblíbená scénka z Pelíšků :-) )

Ahoooj! :-)
Tak mám pro Vás po delší době nějakou tu vtipnou historku, která vás doufám všechny pobaví! I když mohla skončit hůř, než se zdá :-D

Včera - konkrétně 26.9 šla naše třída obsluhovat golfisty na golfový turnaj, který pořádala naše škola. Měli připravený raut - tudiž strááášně moc jídla a my si leda tak mohli navzájem utírat sliny :-D Holky míchaly různé alkoholické drinky, spolužáci flambovali palačinky a já dekantovala ( provzdušňovala ) červené víno ..
Jak už to bývá - teda alespoň vždy u nás .. Když hosté odcházejí tak nám učitelka pomalu ale jistě dává menší volnost, můžeme sobě taky umíchat drink a podobně :-) No a já jakožto milovník Mojita jsem řekla kámoškám ať mi jedno umíchají .. No samozřejmě strašná sranda, když mi tam místo 4cl ( jedné štamprle) bílého rumu, dají 12cl! :-D Ale nebylo to špatné, proč to nevypít, že .. Aspoň pak dál pokračovala sranda!

Po tom, jak hosté odešli jsme šli uklízet na naší učebnu, kde máme praktické vyučování.. Samozřejmě všude plno shakerů na míchaní drinků, ledů, skleniček .. a tady to začalo..
Třídní přišla s tím, že máme chvíli času a naučí nás jeden barmanský trik. Prostě vyhodíme led a skleníčkou ho chytneme... ASI NIC TĚŽKÉHO, CO? omyyyyl :D
Spolužáci to už zkoušeli, všem to krásně šlo a já mezitím umývala nádobí. Hned po tom jsem si hned brala skleničku, ledy a chtěla začít zkoušet.
Vyhodím led, chytnu .. super! povedlo se .. Přichází druhý pokus a Verča místo ledu vyhazuje sklinku, která se krásně proletěla a rozpadla se asi na milion třista padesát kousků!!! Moje první slova po rozbytí byly: "Pchééé a prý nerozbitné skleničky..." a kámoška na to dodala: "Zajímalo by mě, kde soudruzi z NDR udělali chybu"

No děvčata, kdyby jste tohle viděly a slyšely asi se počůráte smíchy :-D Ono jak to čtete tak to asi moc vtipné není.. ale ty první momenty byly k nezaplacení :-D
Musím ještě dodat, že jeden ze šťastlivců (střepů) skončil u mě v oku .. První je všechny napadlo, jak mi to budou vytahovat barmanskými kleštěmi.. ale mě přišlo, jakoby mi chtěli spíš vytáhnout oko, než ten střep! :-D Pak teda ochotná kamarádka ( Děkuji, Kefe ) mi ho obyčejně vytáhla - naštěstí tam nebyl zapíchnutý, nebo tak :-D

I když to nerada říkám, tak ve škole odpolední mám opravdu ráda, protože tolik srandy na ranní opravdu není, když jsou všude učitelé ..

A ještě můžu v klidu říct, že nálada se mi zlepšila a celkově už je mi lépe!! :-)

Co se to se mnou děje?

21. září 2013 v 17:22 | V. |  Ver´s


AHOJ KOČKY :-),
předem se vám chci strašně omluvit za mou neaktivitu.. jen bohužel v poslední době mi není zrovna nejlíp a na blog jsem neměla dvakrát pomyšlení. Jsem ráda, že vůbec žiju - a to doslova!
Nebudu se vám tady svěřovat se vými osobními problémy, to bychom tu byly do rána a nechci aby mě moc někdo litoval, ale u toho žití se trochu pozastavím.

Ve čtvrtek mě potkal takový menší "kolabs" .. Bohužel škola je náročná, každý den jsem ve 4 doma, plus mám praxe, na které opět musím ve 4 ráno vstávat a mě nebaví chodit brzo spát, musím se učit atd. atd.. No a po třech týdnech školy ta únava na mě začala jít znát.
V ten čtvrtek jsem se probudila normálně v 5 hodin, s celkem dobrou náladou - nic mi nebylo! a šla jsem v pohodě do školy.. První dvě hodiny super - ale najednou černo. Černo před očima .. nevěděla jsem co to je, tak jsem se to snažila rozmrkat, bylo to za chvíli lepší a já viděla rozmazaně. Lehla jsem si na lavici a doufala jsem, že to bude dobré. Najednou slyším všechno strašně hlasitě.. děs, věřím, že si to nedokážete ani představit :-( Kamarádky se mě ptaly jestli mi je dobře, byla jsem prý bílá jako stěna, vypadalo jsem na to, že se za chvíli vybulím .. Doprovodily mě k třídní učitelce a ta se málem zhrozila .. prý jsem vypadala dost špatně. Přišla i ředitelka, která chtěla volat sanitku ale mi už naštěstí bylo lépe a viděla jsem dobře. Dopadlo to tak, že jsem u učitelky v kabinetě usla a jela o dvě hodiny dřív domů s paní učitelkou, co bydlí kousek ode mě :-) Další dva dny jsem nevstala z postele a jen ležela, jelikož jsem opravdu neměla sílu - na nic!

Z toho plyne ponaučení - choďte brzo spát, protože tohle se vám nevyplatí a dopadnete tak, jako já :-)

Jinak tohle není vše, co mi na mě poslední dobou příjde divné. Já, co vždycky jsem veselá, plná nápadů, s blbostma v hlavě... tak teď ...teď se sotva usměju. Nevím, jestli je to tím počasím nebo ne.. Ale chci být zpátky ta stará, usměvavá Verča :-(

Postrach jménem Miley

9. září 2013 v 19:37 | V. |  Them. Week

( V obrázku je odkaz na její nový song "Wrecking ball", písnička super ale klip... )

Myslím, že určitě nejsem jediná, co si všimla, že chování Miley Cyrus není v poslední době zcela v pořádku. Jasně, ať se každý chová jak chce, ale nic se nemá přehánět. V tomhle si myslím, že to Miley přepískla o dost.
Fajn, nový sestřih a lá očepířené kuře není zrovna nejlepší ale je to asi jediné co jí alespoň trochu sluší. Zbytek hnus, děs, velebnosti jdu blejt.
Aby si člověk vzal kus látky tak, aby jí to zakrilo jen bradavky a frndu + sem tam ještě něco vykoukne.. Promiňte ale to je opravdu příliš. A o sahání mezi nohy a natáčení videoklipů bez oblečení radši nemluvím.
Pamatujete na tu hodnou, hezkou Hannu Montanu, kterou všechny holčičky měly na aktovkách a sešitech? Kdyby ti chudáci děti věděli, jak jejich Hannah Montana momentálně vypadá a jak se chová, myslím si, že by už si jí jen tak na aktovku nedali.
Ale jen abych nebyla u té kritiky. Musím uznat, že hudba - teda poslední dvě písničky se dají poslouchat, dokonce se mi i líbí, což jsem o ní předtím, říct nemohla - V TOMHLE SE ZLEPŠILA.

JAKÝ MÁTE NÁZOR NA MILEY? LÍBÍ SE VÁM?


Tak od zítřka zas prázdniny, ne??

2. září 2013 v 15:54 | V. |  Ver´s


Tak a je to za námi, první školní den ... pro některé den plný stresu, vzhledem k přestupu na jinou školu nebo nastoupení do prvního ročníku střední nebo vysoké školy, pro některé zas den plný smíchu se svými spolužáky, které dva měsíce neviděli.
Při cestě do školy jsem vzpomínala na to, jak jsem se přesně před rokem nervovala, co za zjevy ve třídě bude a musím uznat, že to zas tak hrozné nebylo :) Ale popravdě, zrovna dnes bych v kůži prváka nebo-li bažanta nechtěla být. Pozorovat obličeje starších spolužáku, pokřikujících na mě, že jsem bažant, to fakt nééé. (Ano, i tak jsem se dnes bavila já, jen jsem na ně nekřičela, pouze jsem se smála těm zmateným pohledům :D)
Můj dnešní den byl ovšem super! :-) Na konci prváku jsme byli všichni rozhádaní a já se nemohla dočkat na dva měsíce klidu a pohody. Myslím, že nám ten klid pomohl.. a to všem. Najednou to bylo jako kdysi, kdy jsme se smáli každé volovině a uvažovali o tom jaké to asi tento rok bude. BYLO TO SUPER!:-)
Ale když to tak vezmu.. té školy by protentokrát stačilo a dala bych znova prázdniny, ne? :-D Není nad každodenní pohodičku, vstávání nejdřív v 11 hodin a užívání si! :-)

MIMOCHODEM, TOHLE BYLY MOJE NEJLEPŠÍ PRÁZDNINY!:-)

A JAK JSTE SI UŽILY PRVNÍ DEN VE ŠKOLY VY? PODĚLTE SE DO KOMENTÁŘŮ :-)

Neházejte všechny do jednoho pytle

1. září 2013 v 14:00 | V. |  Them. Week


Když se řekne bezdomovec, většina z nás si vybaví muže nebo ženu, kteří né zrovna příjemně voní a né zrovna příjemně vypadají. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč zrovna na té ulici, bez peněz jsou?
ANO, velká většina bude ta, kteří jsou líní platit nájem, alimenty, kteří chlastají od nevidím do nevidím, kteří fetují ... ALE JSOU TAKOVÍ VŠICHNI?

Bohužel některým se s prominutím život posral ze dne na den. Smrt manžela/manželky, ztráta zamněstnání .. A plno dalších příčin, za které opravdu ti dotyční nemohou. Těch je mi opravdu líto, ostatních ne.