Červen 2013

VŠICHNI A VŠECHNO MOC BREČÍ ll 28.6.2013 ll

28. června 2013 v 13:38 | V. |  Ver´s
Tento začátek prázdnin bych nazvala asi jako nejubrečenější prázdniny za všech 16 let co žiju. Ale jako fakt! Kouknu z okna a co nevidím. Déšť, déšť a zase jen déšť. Okay, na to jsem si už celkem zvykla. ÁÁÁle když na Facebooku každý brečí, že očekávaná párty u Hlučínského jezera se ruší a přesouvá se do klubu, každý druhý status je o tomhle ... plus někdo se přidá, jak strašně se jim z devítky nechce odejít... SORRY panstvo, Facebook vypínám, zapínám Twitter - tam alespon je něco, kde se zasměju a pojídám u toho své oblíbené Kešu oříšky.
Je ale pravda, že to počasí by mohlo být lepší. Za tři dny co je tak škaredě a já už mám volno jsem shlédla dvě série seriálu "Jmenuju se Earl" a za chvíli budu u konce. Jestli to tak půjde dál, nebudu mít co sledovat. Mám taky v plánu si zajít k babičce pro všechny díly Harryho Pottera, kdyby náhodou počasí chtělo v tomhle pokračovat. A pak? Pak nevím. Určitě budu i se svým milým, někam pojedu na výlet ale toť vše. FUCK.
A co vy? Jaké máte plány na prázdniny?

ČERVENÁ BABIČKA ll 26.6.2013 ll

26. června 2013 v 20:01 | V. |  Ver´s
Všichni určitě znáte ten příběh o Červené Karkulce, kde vlk pojídá všechny okolo. Já Vám dnes povím jíný, a to o ČERVENÉ BABIČCE.
Žila byla jednou babička... sem tam hodná, sem tam mi řekla, že vypadám jak děvka ALE mám jí ráda :-)
Píše se datum 26.6.2013 a třída 1.A na hotelové škole pořádala akci pro rodiče, kde jsem pozvala místo mamky svou milovanou babičku. Vědala jsem, že se alkohol bude podávat a taky jsem věděla, že babička po tom alkoholu rudne, ALE nebylo to naschvál - to je hlavní.
Rodiče přicházeli a u vchodu dostávali Welcome drink - Bohemia sekt. Babička samozřejmě dostala také a šla se s mým taťkou usadit. Vypila. BARVA ZATÍM NORMÁLNÍ, BEZ NÁZNAKU RUDÉ. Na řadu přišla první dovednost- flambování a hned po tom jsem nastupovala já, se svou dekantací červeného vína. Ke stolu jsem pozvala svého taťku a svou babičku, kdybych se náhodou rozhodla polívat lidi- ať to není nikdo cizí.
Víno jsem předekantovala a rozlila do sklenic, které si taťka s babičkou mohli ponechat. Jelikož je taťka řidič, nezbývalo nic jiného než aby to babička po něm dojela = dvě sklenice červeného vína = BABIČKA RUDNE.
Doufala jsem, že je to konec a že babička není jako papiňák, který by měl za chvíli vybouchnout. Opak byl pravdou. Na řadu přišli barmani, teda barmanky. Drinky míchaly jako draci a nakonec rozdávali rodičům. Při vší smůle dostala i jeden alkoholický drink i má babička. Lidi, no ták. Už jí to nedávejte. Sami vidíte, že je červená jak ten drink, ne-li více. Pro info: BABIČKA JE ČERVENÁ - NEDOBRÁ ZPRÁVA.
"A přichází vrchol dnešní akce! Sabráž, kterou nám provede ten a ten" Povídala učitelka. Ajééje, jestli bude sabráž, to znamená, že další alkohol, další šampaňské ... doufám, že si to babička nevezme. Ajta krajta. Babička bere, pije a barva pleti je rudejší. Stav: BABIČKA SE STALA RUDOCHEM, VOLEJTE 150!
Naštěstí mi babička nebouchla jelikož se další alkohol nepodával, což jsem byla ráda, protože mi pak dala peníze za vysvědčení. Neberte to tak, že bych jí využívala ale řekněte, kdo by neměl rád peníze od babičky!?

KOCOVINKA ll 22.6.2013 ll - TÉMA TÝDNE

22. června 2013 v 10:16 | V. |  Them. Week
Každý určitě zná ty krušná rána, kdy se člověk probudí, jé rád, že se může sotva pohnout, hlava mu třeští a z předešlé noci si pamatuje leda tak jedno velké kulové. Ano, to je velice známa kocovina, která minimálně jednou potká každého - bez vyjímky.
Bohužel i já, ve svých 16ti letech se s kocovinou setkala, a né jednou. Až teď si uvědomuji, proč jsem si vlastně na to nepočkala?? Bavit na diskotéce se dá i bez alkoholu v žíle, jenže čas nevrátím a sobotní bolehlavy také ne.
Jen je asi pravda, že jsem na tom lépe jak některé 13ti leté děti, které se opíjejí každý den a pak si na facebooku stěžují o tom, jak se strašně opili, nic si nepamatují a tak dále.
ALE K ČEMU NÁM TO JE???
Dejme tomu, že na párty, oslavu jdu z toho důvodu abych si to užila, na párty nezapomněla! Ale když se ztřískám jako - s prominutím prase, tak se těžko na to bude vzpomínat, když si nic nebudete pamatovat.
Neříkám nic, některý alkohol, drinky ... jsou fakt dobré ALE nic se nemá přehánět - VŽDY JEN S MÍROU a když nebude poblíž žádný Míra tak s kýmkoliv jiným :-)

OSTRAVSKÁ MENŠINA - NEBO UŽ VĚTŠINA??? ll 13.6.2013 ll - TÉMA TÝDNE

13. června 2013 v 15:00 | V. |  Them. Week
"Heeeeej more! Co ty gádžo?" - Dva z mnoha pokřiků a výkřiků, které zaručeně uslyšíte, když navštívíte Ostravu - zejména ty části, kde je "tma".
Možná, že to zní trochu rasisticky - ale bohužel já romový rastista jsem, byla jsem a budu. Když se někdo neumí chovat, dělá to jen bordel, nadává to, okrádá to lidi, ničí veřejný majetek, smrdí to, je to otravné ( vím dělají to i bílí ale ti aspoň nesmrdí - teda existují i výjímky ), množí se to čím dál tím více a ještě si k tomu myslí, že jím patři celý Svět - v tomhle případě celá Ostrava. KDO BY JE PAK MĚL RÁD?!
Neříkám, že je máme všechny házet do jednoho pytle.. Znám osobně pár romů, kteří jsou slušní lidé, umí se chovat, jsou čistotní, hodní, nikdy by nikomu nic nevzali ... Ale ta většina je bohužel ta horší.
Milí romští spoluobčané, chovejte se prosím slušně.. a jestli ne, tak táhněte zpátky do Indie za slonama.

SOCIÁLNÍ SÍTĚ A JEJICH VLIV NA MĚ ll 12.6.2012 ll - SEMINÁRNÍ PRÁCE- PSYCHOLOGIE

12. června 2013 v 23:26 | V. |  Ver´s
PROSÍM NEKOPÍROVAT!!!

ICQ, Skype, Facebook, Twitter .. Sociální sítě dnešní doby, které prakticky změnili Svět během noci. Zastavme se například u Facebooku. Znáte někoho, kdo by Facebook neměl nebo o něm ani nevěděl?? Já ne. Co si pamatuju, síť Facebook se rozběhla strašně rychle. Bylo to jako přívalová vlna, která se nedala zastavit. Každý si jej založil, ať už dřív nebo později. Jak by řeklo plno dnešních teenagerů - Bez Facebooku dnes nejsi IN. Nemáš Facebook? Tví rodiče jsou opice, nebo co?!
Bohužel tak to je a tak to bude do té doby, než si uvědomíme co vše nám Facebook vzal - a o tom, co nám dal se radši nezmiňuji, neboť nám Facebook nic nedal - maximálně nám dal práci chození po očních doktorech a schánění vhodných brýlí - jelikož se nám z toho koukání do monitoru zkazily oči.
Jen trošku popřemýšlejme. Když jsme neměli Facebook, nebylo nám lépe? Chodili jsme častěji ven, neřešili jsme to, jestli ta a nebo ona osoba nám dala "lajk" k nové profilovce, měli jsme více času na učení. A teď? Teď sotva, co otevřeme oči, zapínáme internet, přijedeme do školy s WiFi a zapínáme internet, jdeme do nákupního centra - kde WiFi samozřejmě také je - a zapínáme internet. S notebookem nebo mobilem chodíme i na záchod, do koupelny aby nám náhodou na Facebooku něco neuteklo nebo nám někdo nenapsal - Většinou se stane to, že se stejně nikdo neozve a žádná nová "událost" se neděje.
Není to zbytečná ztráta času?!
Ano, rozčiluji se nad tím a přitom to sama dělám. Celé dny sedím na Facebooku a čekám, než se někdo zajímavý připojí, čekám až se něco zajímavého na "zdi" objeví a stejně nic. Stejně je to zbytečné. Chtěla bych znova chodit ven s kamarády, jen tak se jít projít ... - snažím se vždycky někoho vytáhnout ven, na čerstvý vzduch.. Ale co mi většina odpoví? "Nechce se mi".
Při psaní této slohové práce jsem si uvědomila to, že bych Facebook mohla omezit. Netrávit na něm tolik času. Stejně je to jen nereálný Svět - který každý strašně prožívá. Jenže je tu problém. Smazat Facebook je jako zmizet ze Světa. Lidé by zapomněli, že existuji a ani já bych se s nimi neměla jak dorozumívat.
Bohužel, tohle je dnešní doba, kterou nejspíš slohovou prací nezmněním. - Doba plná virtuálních "kamarádů" a hloupých - k ničemu nevodících internetových stránek.

NAPIŠTE VÁŠ NÁZOR :-) :-)